İzmir Kamera Sistemleri-Kapalı Devre Kamera Sistemleri


CCTV en geniş bilinen şekliyle Banka, fabrika, mağaza, hastane, kamu kurumlarında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır. Fakat uygulama alanına bir sınırlama getirmek doğru olmayabilir. Her işletme ve mesken de bu uygulamayla karşılaşmak mümkündür.

Kullanım Alanları
 • Köprü,yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek
 • Kötü niyetli kişilerin tespiti
 • Çok yüksek caydırıcı özelliği
 • Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme
 • Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi ve denetleyebilmesini sağlar
 • Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar
 • Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.
 • Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazalara ve tedbirsiz davranışların önlenmesi
 • Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak
 • Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek
 • Kanalizasyon Görüntüleme İşi
 • Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması
 • Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü
 • Anaokulu,evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi
 • Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera casus kamera uygulamaları
 • Petrol Boru Hatları, Elektrik iletim şebekleri gibi kritik şebekelerin güvenliği ve durumunun izlenmesi

CCTV HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

IP KAMERA NEDİR?
IP Kamera gerekli noktaların güvenliği gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir. IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA'nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

CCTV Kameralar
Kameraların kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirek (anahtarlama üniteleri üzerinden) olarak monitöre aktarmaktır. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki kateriye ayrılan kameraların, kullanım amaçlarına göre de bir çok tipi bulunmaktadır.

Gizli Kameralar
Kapı ve pencerelerde kullanılır. Yüzey yada gömme tipte iki tipi ve monte edileceği yerin özelliklerine göre muhtelif boyları mevcuttur.

Dijital Kayıt Cihazı
Kayıt ortamı olarak video kaset yerine, bilgisayarlarda kullanılan harddisklere kayıt yapan bir cihazdır. Bir adetten 4 adede kadar harddisk takılabilen modelleri bulunmaktadır. Kayıt süresi, seçilen kayıt moduna bağlı olarak değişmektedir. saniyede 1 kareden 50 kareye kadar kayıt seçeneği bulunan ürünün harddiskleri gelişen bilgisayar teknolojisi paralelinde büyütülebilmekte böylelikle küçük bir ek yatırımla cihazın kayıt süresi artırılabilmektedir.

Kamera Sistemleri İzmir, ve çevresinde  yüzlerce referansa sahibiz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurulacak gece görüşlü kamera sistemi ile apartmanınızın tüm çevresini ve içerisini kayıt altınıza alıyoruz. Apartmanınızın çevresine, kapı girişlerine, merdiven çıkışlarına, asansör kapısına kuracağımız kamera sistemleri sayesinde; apartmanınızın etrafında kimler dolaşıyor? Apartmanınıza kimler giriyor? Kimler merdivenleri kullanıyor? Kimler asansöre biniyor? Şu saatte apartmana kim girmiş? Ve benzeri   Sorularının cevaplarını;  kamera sistemi sayesinde öğrenebileceksiniz. Güvenlik Kamerası sistemleri, hırsız alarmı, kamera güvenlik sistemleri, yangın ihbar sistemleri, alarm sistemleri, izmir kamera, izmir güvenlik kamerası konularında hizmet veren firmamız haftanın yedi günü teknik servis hizmeti vermektedir. Teknik Servis hizmetimiz hem telefon ile hem de uzak masaüstü bağlantısı ile yapılmaktadır. Kaliteli ve hızlı bir şekilde sorununuz çözümlenir.
Kamera Sistemleri izmir, sayesinde geçmişi görme şansınız varken kayıtsız kalmayın, geçmişe dönük kayıtlarınızı ister iki hafta isterseniz iki ay boyunca saklayabilirsiniz. DVR kayıt cihazının Geçmişe dönük ne kadar uzun kayıt saklayacağı, içine takacağımız HDD ile ilgilidir. Ne kadar uzun süre kayıt isterseniz o kadar büyük disk takmalısınız. Yaklaşık olarak dört kameralı bir sistem 500GB HDD ile iki hafta kayıt yapabilirken, 1000GB ile otuz gün kayıt yapabilir. Bir kaç aydan fazla kayıt yapabilmek için diskin çok büyük, 3-4 TB olması gereklidir. Piyasadaki tüm DVR kayıt cihazları bu kadar yüksek kapasiteyi görmeyebilir, bunun için daha profesyonel bir kayıt cihazı kullanmalısınız, çok uzun kayıt süreleri için, sistemi kurdurmadan önce mutlaka bunun bilgisini vermelisiniz.

 
Kamera Sistemleri izmir,  kurdururken ihtiyaca göre kamera seçilmesi önemlidir çünkü her kamera aynı işi yapmayacaktır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kameraların yerleridir. Genellikle tercih edilen gece görüşlü kameraları kesinlikle ışığın karşısına, mermer ve cam gibi parlayan nesnelerin karşısına koymayınız, ışığı kameranın karşısına değil, tam arkasına almalısınız. Fotoğraf çeker gibi düşünün, kayıt altına alınmasını istediğimiz yeri ışığın açısına göre yerleştirdiğimiz kameralardan daha net bir görüntü elde ederiz.
Apartman Kamera Sistemi Kurdururken Güvenlik Kamerası Modeli Önemlidir:
Apartman güvenlik kamerası seçerken apartman etrafında nereler kayıt altına alınacak, hangi bölgeler gece daha karanlık,  hangi bölgelerde ışık yoğun görmemiz gerekir ki sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun kamera sistemlerini önerelim.

Gece Görüşlü Olmalıdır:
Güvenlik kameraları dış ortamda kullanılacağı için gece görüşlü olmalıdır. Yüksek kaliteli IRLED sayesinde Gece Görüşlü kamera sistemi ile zifiri karanlığı dahi görüntüleyebilirsiniz. Kamera ışıksız ortamlarda gece görüş moda geçerek siyah beyaz görüntü verir. Gece görüş özelliği olan kameralarda, IRKED sayısı kadar, kalitesi önemlidir. düşük kalitede olduktan sonra 80 tanede led olsa verim düşük olacaktır. Gece görüşlü kameralar maksimum 15-35 metre görmektedir. Daha uzun gördüğünü söyleyeceklerdir kanmayınız, ürünleri resmi web sitesi üzerinden dökümanlarını indirerek bakınız. 70m 80m gece görüş yapabilen bir kamera üretilmedi daha.

Gece Görüşlü Kameranın Çözünürlüğü Kaç TVL Olmalıdır?
Kamera sistemleri İzmir kaliteli  bir görüntü için en az 700 TVL olmalıdır ki görüntülemek istediğimiz kişileri daha net görelim. Opsiyon el olarak  kamera çözünürlüklerini artırıp daha da net bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yalnız burda görmek istediğimiz netlik yalnız kamera ile ilgili değildir. Kameradan gelen görüntü sinyalini işleyen kayıt cihazları da en az kamera kadar önemlidir. Kameranız çok iyidir, fakat DVR kayıt cihazınız kalitesiz ise görüntünüz de kalitesiz olacaktır. DVR kayıt cihazınızı seçerken Neutron, Haikon, LG, Samsung gibi iyi markalardan birini tercih etmenizi öneriyoruz

Asansöre Gece Görüşlü Kamera: 
Asansöre Gece Görüşlü Kamera, takılması durumunda asansörün içini ışıksız olduğunda dahi görebilirsiniz. Asansör içine veya çıkışına Kamera koyabiliriz, bu şekilde koyacağımız güvenlik kamerası sayesinde, asansöre kimin bindiği ve asansörlere kimlerin zarar verdiğini görebiliriz. Apartmanlarda yaşanan en büyük sorunların başında asansörler gelir. Asansörlere kuracağımız kamera sistemi ile bunların önüne geçebiliriz. Asansör içersine kamera yerleştirirken işin anlaşmalı olduğumuz asansör firması teknisyenleri ile ortaklaşa çalışmaktayız. Teknisyenler kamera kablolarını asansörün data kabloları ile birlikte gidip gelecek şekilde ayarlıyorlar. Asansöre kurulan kameralarda genellikle merkezi asansör dairesine koymayı tercih ediyoruz ki kablo israfınız az olsun, maliyetler azalsın. Her kameradan bir kablo geleceğinden kablo maliyetleri artmaktadır.

DVR Kayıt Cihazı:
DVR Kayıt Cihazı, kamera görüntülerinin kayıtlarının saklandığı birimdir. Bu cihazlar geçmişi izlerken de aynı zamanda kayıt yapabilmektedirler. Bu cihazları alırken dikkat etmemiz gereken en önemli etken kayıt çözünürlükleridir Piyasada bulunan cihazların çoğunun üzerinde D1 ibaresi vardır fakat 4 kanal birden D1 çözünürlükte kayıt etmez, çoğu DVR kayıt cihazı tek kanal ya da 2 kanal D1 kaydeder. Bu aldatmacaya kanmayın, Cihazı satın almadan önce marka ve modelinden ürünün resmi web sayfası üzerinden kontrol ediniz. Bunu ürünün fiyatından da anlayabilirsiniz. 4 kanallı bir DVR Kayıt cihazı 100 150 TL aralığında ise kesinlikle düşük çözünürlüktedir. 4 Kanallı bir cihaz minimum 250 300 TL aralığında olmalıdır. Bu dünya satandartıdır, kimse daha ucuza maliyet çıkaramaz, bir malın belli bir fiyatı var sonuçta. Size nacizene tavsiyem Daha ucuz ürünlere itibar etmeyiniz, satanlara güvenmeyiniz.
DVR kayıt cihazı, tüm kameralardan gelen görüntülerin kayıt edileceği sistem olduğundan, Kayıt cihazı en güvenli  ve korunaklı bir bölgeye konulmalıdır.
Kurduracağınız firma çok önemlidir. Ucuz ürün satan çantacı diye tabir edilen kişilere itibar etmeyiniz. Sertifikasız, TSE belgesiz, garanti belgesiz, faturasız, ithalatçısı belli olmayan  ve Register edilmemiş ürünleri asla kullanmayınız. Sisteminizi işin ehli, tecrübeli ve kaliteli ürün kullanan firmalara kurdurmanızı öneririz.
Yüzlerce referansa sahip olan bir firma olarak, siz müşterilerimize talep ettiğiniz sistemleri ayağınıza getirir ve önce DEMO şeklinde kurup gösteririz. Siz ürünü kâğıt üzerinde değil, bire bir ürünleri  görüp,  beğenip test ettikten sonra alırsınız. Bu sunum ve keşif tamamen ücretsizdir.

Güvenlik Kamerası İzmir, satın alırken kameraların özellikleri ne olmalı?
Güvenlik Kamerası İzmir, alırken öncelikle kullanılacak alana ve ihtiyaca göre, minimum fiyat,  maksimum  fayda ilkesine göre hareket edip en doğru ürünü seçmek için, mutlaka işin ehli kimselere danışıp bilgi almanızı öneririz.
Güvenlik Kamerası İzmir kurdururken kameraların açıları, geçe görüş özellikleri, OSD menüleri, lens ve SENSÖR çeşitlerine dikkat etmek gerekir. Öncelikle neye ihtiyaç varsa belirlenmelidir.
 
İhtiyacınıza göre kamera sistemi kurdurmalısınız.
Örneğin esnafsınız ve bir dükkânınız var ise; kamera sistemi alırken öncelikle dükkânın içini, kapı önlerini, kasayı ve personellerinizi izlemek istiyorsunuz.
1-    İzmir Kamera sistemi olarak Öncelikle iç kısımlarda gece görüşlü  ve geniş açılı kamera sistemi kurdurmalısınız ki; geniş açılı kamera sistemi kurdurmanız sizin maliyetinizi düşürecektir çünkü iki kamera koyacağınız yerde tek kamera ile geniş açı sayesinde ihtiyacınız giderilecektir. Geniş açılı kamera seçerken önemli olan lensin küçük olmasıdır. Lens ne kadar küçükse açınız o kadar geniş olacaktır.
 Size önerimiz, 700-800 TVL çözünürlükte, 3.66mm lensli gece görüşlü bir kameralardır, hem uygun fiyatlı, hem geniş açılı, hem de gece görüşlü olacağından işinizi fazlasıyla görecektir.
2-    Pusula Bilişim olarak sizlere önerimiz; Kasaya koymanız gereken kamera dar açılı olmalı, sadece parayı, alışverişi ve müşteriyi görmelidir. Dar açı için 6mm lens kullanmanızı öneririz. Lensin çapı, açı ile ters orantılıdır, yani lens çapı büyüdükçe açı daralacaktır. Eğer kasa etrafında çok ışık ve yansıma var ise de gece görüşlü değil, BOX kamera kullanmalısınız çünkü fazla ışık olan ortamlarda gece görüşlü kameralardan verim alamazsınız.
3-   Pusula Bilişim Kamera ve Alarm Sistemleri olarak size önerilerimizden biri de;  uzaktan izlemeyi destekleyen kamera sistemi kurdurmalısınız ki, gözünüz her saniye iş yerinizde olsun. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kayıt cihazının kaydettiği çözünürlük kadar, yayın yaptığı görüntü çözünürlüğü de önemlidir. D1 çözünürlükte kayıt yapan bir DVR kayıt cihazı cif formatında görüntü yolluyor ise uzaktan bağlandığınızda görüntü kalitesiz ve köşeli kareler şeklinde olacaktır. Bu yüzden DVR kayıt cihazı seçerken markasız ucuz cihazlar tercih etmemenizi öneririz
 
Kamera Sistemleri İzmir Fiyatları
·         Kamera sistemleri izmir fiyatları kurulumu nasıl yapılır?
Kamera sistemleri izmir fiyatları, kurulum yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör; ışık ve ışığın hangi yönden geldiğidir. Kamera sistemi kurulumu yaparken ışığı, aynı fotoğraf çekermiş gibi arkamıza almamız gerekir, sonuçta çalışma prensibi olarak fotoğraf makinesi çalışma mantığı ile aynı fakat sistemleri farklıdır.
Kamera sistemi kurulumu ışığa karşı takılmak zorunda ise de;  kamera sistemini OSD menülü BOX kameralarla kurup, ışık ayarlarını elle yapmalıyız.

·         Kamera sistemleri nasıl kurulur?
Mantık olarak kamera sistemi şöyle kurulur,  örneğin; dört kameralı sistem için ihtiyacımız olan malzemeler ;
1-4 adet kamera
bir adet DVR Kayıt Cihazı
500GB HDD (eğer kayıt süresi uzun isteniyorsa daha büyük HDD koyabilirsiniz.)
ihtiyaç kadar 2+1 CCTV kablo yada 4+1 kablo (4+1 kablo ses kayıtlı sistemlerde kullanılır)
kamera montaj ayağı
BNC ve DC konektör toplam kablo uzunluğuna göre minimum 12V 5A enerji veren adaptör.

Kamera sistemleri nasıl kurulur şimdi buna gelelim;
Pratik olarak mantığı şöyle, 4 kamerayı istediğimiz yerlere kamera montaj ayakları ile beraber montaj ederiz, 4 kameradan her birinden ayrı ayrı görüntü kabloları DVR kayıt cihazına bağlanır, bağlantıları yapmak için uçlara BNC ve power jack konektörler bağlanır, DVR kayıt cihazına gelen uçlardan aynı zamanda da beslemenden enerji gönderilir, DVR kayıt cihazından görüntü almak için bir monitör bağlanmalı.

ip kamera sistemleri izmir
 
IP Kamera ile Analog Kameranın farkı nelerdir? Nerelerde Kullanılır? 
ip kamera sistemleri tam olarak; CCTV sistemler ile bilgisayar teknolojilerinin mükemmel uyumu ile birlikte çalışan, gelişmiş, yüksek çözünürlüklü kameralardır.
Bu kameralar adı üzerinde bir ip’ye sahip, içinde kendi yazılımı gömülü olan kameralardır. Analog kameraların aksine görüntüyü CCTV kablo ile düz bir sinyal olarak değil, Cat6 Kablo ile data olarak gönderirler.
                                                                 
 
ip kamera sistemleri, kamera çözünürlükleri mega piksel cinsinden ifade edilir ki analog kameralarda bunun karşılığı TVL’dir. Mega piksel çözünürlük yalnızca ip kameralarda mevcuttur. Bunu özellikle yazıyorum çünkü piyasadaki bir çok firma;  analog kamera satarken HD Görüntü, mega piksel lens, mega piksel çözünürlük gibi ifadeler kullanıyorlar, bu yalana kanmayın. Analog kameralarda mega piksel diye bir terim olamaz. Bunu fiyatlarından da anlayabilirsiniz, uygun bir ip kamera sistemi 2500 TL civarlarında gezmektedir.
İp kameralar gelişmiş tarama özelliğin sahiptirler. Bu özellikte yalnız ip kameralara mahsustur. Gelişmiş tarama yani “progressive scan”  en çok hareketli anlardaki görüntüleri yakalamakta kullanılırlar, progressive scan teknolojisinde tüm görüntü tek bir kareden sağlandığından çok net bir görüntü elde edilir. Aşağıdaki örnekte Analog kamera ile ip kameranın hareket anında durdurulan bir görüntünün farkını net bir şekilde görebilirsiniz. Görüntüyü durdurduğunuzda ya da geri sardığınızda anlık değişmeleri net olarak görürsünüz. Oysa analog kameralarda görüntüyü durdurduğunuzda görüntüyü bulanık görörsünüz, net bir fotoğraf çekemezsiniz.                                               
 
POE (Power Over Ethernet) özelliği sayesinde, aynı kablo üzerinden hep veri hem de enerji gönderilir. Bu sayede ekstradan bir enerji ye gerek duymazlar. Aynı teknoloji PTZ kameralar içinde geçerlidir. Tek bir kablodan, veri, enerji ve yön hareketlerini kumanda edebilir, fazla kablo maliyetinden ve pisliğinden kurtulabilirsiniz. Yalnız 150 metreden uzun mesefalerde poe özelliğinden yararlanamayız. Uzun mesafelerde ise kameraya en yakın noktadan 220V enerji kablosu çekip, adaptör yardımı ile kameramıza enerjisini verebiliriz.
IP kameraların bir çok modelinde bütünleşmiş (entegre) mikrofon sayesinde dijital olarak görüntü ile sesi birleştirip kaydedebilirler. Bu özellik kullanılacak sistemlerde hardiski biraz daha büyük seçmeliyiz, çünkü boyut olarak yalnız görüntü ile görüntü+ses arasında ciddi farklar  vardır. 
ip kamera sistemleri gerçek ve verimli dijital yakınlaştırma (zoom) sayesinde görüntü kayıplarını çok aza indirgerler. Eski sistemlerde görüntüde çok sayıda dönüşümler olduğundan görüntüde kayıplar oluşurdu, görüntü kalitesi giderdi, eski tip analog sistemlerde görüntü sinyale dönüştürüldükten sonra DVR kayıt cihazına taşınır ve burada sinyal şeklinde gelen görüntü tekrar dijitalleştirilerek kaydedilirdi. IP sistemlerde görüntü sadece bir kez kamera tarafından dijitalleştirilir ve data, sinyal olarak değil, dijital veri olarak gönderilir. Bu sayede görüntü formatı hiç ellenmeden direkt olarak kayıt cihazına aktarılır, görüntü kaybımız hiç olmaz, net ve temiz bir görüntü elde ederiz.
Mevcut sisteme kamera ekleneceği zaman kayıt cihazı eklemek yada yenilemek gerekmez, eski tip analog sistemlerde DVR kayıt cihazları; 4,8,16 girişliydi, bu yüzden sisteme ek yaptırmak çok maliyetli ve zahmetliydi, her kameradan bir kablo geldiğinden baştan kameradan kayıt cihazına kadar kablo çekilmesi gerekirdi. Oysa ki bu yeni teknolojide NVR kayıt cihazlarında yazılım üzerinden yeni bir kamera tanımlamanız ve kameraya ip adresi vermeniz yeterli olacaktır ve buna ek olarak kameradan NVR kayıt cihazına kadar kablo çekmeye de gerek yoktur, kameraya en yakın ağınıza CAT5 veya CAT6 kablo ile bağlantı yapmanız yeterli olacaktır.
KAMERA SİSTEMLERİ LÜKS DEĞİL İHTİYAÇTIR
 
            Ülkemizde artan suç oranları apartman, ev, iş yerleri ve devlet daireleri gibi tüm yapılarda kamera sistemini lüksten çok ihtiyaç haline getirmiştir. Eskiden pahalı olan kamera sistemleri, artık daha uygun fiyatlarla iyice yaygınlaşmıştır. Kurulan yerdeki kameralar 24 saat gözlem yaparak, kaydetmesiyle suçluların yakalanmasından önce caydırıcı etkide bulunmaktadır.
 
             Eğer apartmanınıza kamera sistemi kurdurmak istiyorsanız; apartman kamera sistemi nasıl kurulur konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu konuyu adım adım anlatacak olursak; ilkadım kameraların nereye kurulacağının belirlenmesidir. Genellikle kameralar giriş kısımlarda konumlandırılır.
 
            Kameraların kayıt yapıp, görüntülerinin izlenebileceği daha büyük cihazlar için bir yer ayarlanmalıdır.Tüm bu planlamalar ayarlandıktan sonra; kamera seçimi, kamerada bulunan lens seçimi, kayıt cihazının seçimi, kayıtların tutulacağı sabit disk seçimleri belirlenmelidir.
 
            Kameraların lensleri sabit ya da hareketli mi olacak? Ne kadar süre kayıt tutulacak? Tutulan kayıtlar ne kadar süre saklanabilecek? Gibi sorulara cevaplar; apartmanın durumuna, işleyişine ve sürekliliğine göre verilmelidir. Her adımın doğru seçimi ile apartmanınızda doğru ve güvenli bir kamera sistemi kurdurmuş olursunuz.
 GİZLİ KAMERA NE İŞE YARAR NERELERDE KULLANILIR?
 
            Kameralar insanların belirli anları sonsuza dek kaydetmek istemeleri nedeniyle üretilmiş elektronik cihazlardır. Birçok kamera çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında insanları sıklıkla kullandığı kameralar gizli kameralardır. Gizli kameralar insanların şüphelendiği birtakım şeyler için kanıt bulmak maksadıyla gizli bir yere yerleştirdiği kameralardır.
 
            Gizli kameraların normal kameralardan sistem olarak pek bir farkı yoktur. Tek farkları görüntüleri itibariyledir. Gizli kameralar gizli olarak saklanacağı için küçük boyutlarda ve farklı şekillerde olmalıdır. Gizli kamera en fazla bazı şov programlarında kullanılır. Bu programlarda yarışmacıların ne tür tepkiler verecekleri gizli kameralar sayesinde görüntülenir. Gizli kameraların bir diğer kullanım alanı ise şüphelenilen durumlardır.
 
            Örneğin bakıcısından şüphelenen ebeveynler evlerine gizli kameralar yerleştirerek bakıcılarının hal ve hareketlerini gözlemleyebilirler. Aynı şekilde eşinden şüphelenen bir kişi de eşinin ofisini veya evinin belli bölümlerine gizli kameralar yerleştirebilir. Böylelikle karşıdaki kişinin haberi olmaksızın onun hal ve hareketleri gözlemlenebilir. Gizli kameralar piyasada çok ucuza satılmaktadır. İsteyen herkes bu kameralara çok rahatlıkla sahip olabilir. 
GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ
 
            Güvenlik kameraları her binada her ofiste ve her iş yerinde mutlaka bulunması gereken zorunlu aletlerdendir. Dünya hepimizin bildiği gibi çok tekin bir yer değil her an her şey olabilir. Her an bir hırsız evinize iş yerinize veya ofisinize girebilir. Veya giren bir hırsızı hiç farketmemiş olabilirsiniz. Bu tip durumları önlemenin en garanti yolu güvenlik kameralarıdır.
 
            Güvenlik kameralarının en fazla ihtiyaç duyulduğu alanlar bankalar ve kuyumculardır. Banklar ve kuyumcular hırsızların en büyük hedefidir. Ülkemizde her gün onlarca bankaya ve kuyumcuya hırsızlık girişimleri yapılmaktadır. Bu tür girişimleri engellemek için en etkili çözüm güvenlik kamera sistemleri kurmaktır.
 
            Bu sistemler sayesinde iş yerlerinizi evinizi bankanızı ve kuyumcu dükkânlarınızı en üst seviyede güvenlik altına alabilirsiniz. Güvenlik kameralarını bazı insanlar gereksiz bulmaktadır. Aman bana birşey olmaz ne gerek var o kadar parayı verip güvenlik kamerası taktırmaya diye düşünen insan sayısı oldukça fazla. Fakat unuttukları bir şey var eğer en ufak bir hırsızlık girişimi olursa bütün servetlerini kaybedebilirler. 
ŞİRKET İÇİN GÜVENLİK SİSTEMLERİ
 
            Son dönemde hırsızlık olaylarının artması ile birlikte şirketler güvenlik sistemlerini gözden geçirmeye başladılar. Zaten başı iş kollarında zorunlu hale genel kamera sistemi yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Depolarında ve ya ofislerinde değerli malzeme bulunduran şirketler güvenlik önlemlerine daha çok önem verdiklerinden dolayı daha kuruluş aşamasında bu önlemleri almaktadır. Büyüyen şirketler ise güvenliğin önemini yeni yeni anlamaya başladılar ve bu konuda adımlar attılar.
 
            Güvenlik personellerinin de yetersiz kaldığı durumlarda güvenlik kamera sistemleri devreye giriyor. Herhangi bir olayda polise de yardımcı olmak ve hırsızlık olayını çabuk çözüme kavuşturmak adına kamera en önemli önlem olarak göze çarpıyor.
 
            Bu alanda hizmet veren güvenlik firmaları talepte bulunan şirketlere gidip öncesinde keşif yaparak kritik bölgeleri tespit ediyor ve kamera yerleştirilecek bölgeleri tespit ediyorlar. Bu bölgelerin dışında sizin özel olarak kamera yerleştirilmesini istediğiniz bölgelerde dâhil edilerek bir fiyat çizelgesi hazırlanıyor. Birçok şirket aylık taksitler halinde ödenecek şekilde bu sistemleri gelip kurabiliyor. Böylece şirkete yüksek maliyet çıkmıyor.

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ İÇİN LİDER ADRES
 
            Kamusal, kurumsal ve bireysel anlamda istediğiniz her yer için sizlerde kamera sistemleri entegre etmek istiyorsanız, işinizi asla şansa bırakmamalısınız. Ülkemizin her neresinde olursanız olun bu yönde bir katkı almak ve profesyonel bir işe imza atılmasını gerçekleştirmek için hemen bizimle temas kurabilirsiniz.
 
            Siz değerli müşterilerimiz için pek çok kategoride destek verdiğimizi ifade edelim. Bunlardan bir tanesi de kapalı devre kamera sistemleri olmaktadır. Bu uygulama ile hiç kimse sizin hangi alanınızı koruduğunuzu ve gözetim altında tuttuğunuzu bilmez.
 
            Olası hırsızlık ve negatif durumlarda günün her anında hd kalite ile kayıt yapabilen kameraların kullanıldığını da dile getirelim. Geçmiş tarihe dönük bir araştırma yapabileceğiniz belleği de sunmaktadır. Böylesine bir çalışma ve eksiklerinizi giderirken piyasaya göre tahmin ettiğinizden çok daha az bir bedel ödeyeceğiniz müjdesini de verelim. Bu zamana kadar bizi tercih etmiş olan pek çok referansımız hakkında da yapacağınız araştırma neticesinde fikir sahibi olabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz.

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİNDE EN ÖNCÜ ADRESİNİZ OLMAYI SÜRDÜRÜYORUZ
 
            Eğer sizlerde başarılı ve sorunsuz bir şekilde iş yerlerinizi, depolarınızı, evlerinizi ve aklınıza gelen her bölgenizi üst düzey standartlar dâhilinde 24 saat boyunca gözetim altında tutmak istiyorsanız, kamera sistemleri ile ilgili hemen eşsiz bir destek almanız gerekecektir. Bunun için sektöründe çağın getirdiği tüm yenilikleri sizlere sunan firmamızla adım atabilirsiniz. Başarılı olmak ve hak ettiğiniz bir destek almak için uzman çalışanlarımızla bu zamana kadar yakınınızda yer aldığımız garantisini de verelim.
 
            Sizlere üst düzey bir güvenlik sağlamanız adına yardımcı olduğumuz kategorilerden birinin kapalı devre kamera sistemleri olduğu müjdesini de aktarmak istiyoruz. Artık sadece sizin kontrolünüz altında olan bir sistemin entegrasyonunu sağlamak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. 
KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ(CCTV)
 
            ''Close CircuitTeleVision'' ingilizce karşılığıyla bildiğimiz kapalı devre kamera sistemleri,bir bölgeden alınan sesi ve görüntüyü belirli frekanslarla birçok kişiye ulaştırmak demektir.Bilgi edinilmek istenilen bölgenin çeşitli bölümlerine yerleştirilen kameralar ile ekranda görüntü sağlanması işidir.Kapalı devre denmesinin sebeplerinden biri de elde edilen görüntünün yetki verilen kişiler tarafından izlenebiliyor olmasıdır.
 
             Kapalı devre kamera sistemleri,belirlenen bölgelerde daha çok güvenlik amacıyla kullanılırlar.Güvenlik ve kontrol amacıyla kullandığımız bu sistemlere alışveriş merkezleri gibi insanların sosyal olarak iletişim halinde olduğu yerlerde rastlamak çok olağandır.'Mobese' adıyla bildiğimiz şehir trafiğini izleme sistemleri hayatımızı kolaylaştırmakta,kayıt altına alınarak insanlığa yararlı olmaya devam etmektedir.
 
             Tüm bu sinyaller bir kameradan alınmaktadır.Bir CCTV'nin oluşturulabilmesi için bağlanacak bir monitöre,kablo ve BNC konektöre ihtiyaç duyulur.Görüntüler kamera sayısı arttırılarak farklı şekillerde de takip edilebilmektedir.Hoparlör ve mikrofon sistemlerinin de bağlanmasıyla görüntüyle birlikte ses de elde edilebilmektedir.
 
             Günümüzde yaygınlaşmaya devam eden bu sistemler,insanoğluna teknoloji ve bilimin birer hediyesidir.Arşivleme yaparak ileride tarihe tanıklık da edecek olan CCTV,yaygınlaşmaya ve gelişmeye devam etmektedir.